Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Leyssensmolen blijft trekpleister in Kattenbos

Maandag 6 juli 2026
Leyssensmolen blijft trekpleister in Kattenbos - Lommel
De Leyssensmolen in Kattenbos blijft een geliefde halte voor wandelaars en fietsers. Dat bleek ook gisteren, toen heel wat bezoekers genoten van een tussenstop aan de historische houten windmolen. Na de verzengende hitte van de voorbije weken waren de weersomstandigheden ideaal om eropuit te trekken, en daar waren de wandelaars en fietsers die we onderweg ontmoetten het roerend over eens.
De houten molen, omringd door een groene haag en bekroond met een piramidevormig dak, is een van de blikvangers van Kattenbos. De Leyssensmolen, genoemd naar de familie Leyssen die hem tussen 1860 en 1905 beheerde, is sinds 2001 beschermd als monument. Na drie verhuizingen – de laatste in 1964 – kreeg de molen zijn huidige, idyllische plek midden in de natuur.
De Leyssensmolen is niet alleen een fraai stuk erfgoed, maar ook nog altijd maalvaardig. Na een grondige restauratie in 1988 maalt hij opnieuw graan. Tijdens de open molendagen kunnen bezoekers de wieken zien draaien en ontdekken hoe het maalproces in zijn werk gaat. Vrijwillige molenaars vertellen daarbij met veel enthousiasme over de geschiedenis van de molen en het eeuwenoude ambacht.
De molen is gratis te bezoeken op de volgende momenten:
  • elke eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur;
  • elke derde zondag van de maand van 13 tot 17 uur; 
  • elke zondag in juli en augustus van 13 tot 17 uur.
Voor wie een wandeling of fietstocht door Kattenbos plant, vormt de Leyssensmolen zo een sfeervolle en leerrijke tussenstop.
Leyssensmolen blijft trekpleister in KattenbosLeyssensmolen blijft trekpleister in Kattenbos
Recentste nieuws
  • Di 25/08 Kadijk SK wint laatste oefenwedstrijd
  • Di 25/08 182.420 controles voor voedselveiligheid
  • Di 25/08 Podcast 8: de laatste rechte lijn naar Lommel
  • Ma 24/08 Ruim 450.000 misdrijven in 2025
  • Ma 24/08 Lommel - Nathalie Biemans wint 30 kilometer Walk

Kalender Lommel

Zaterdag
29
Augustus

Prikkelende kampvuuravond

Prikkelende kampvuuravondEen kring van sensuele vrouwen, de brandende hitte van het vuur & prikkelende gesprekken die (…)
Zaterdag
29
Augustus

Het nachtelijk leven in de Vloeiweiden

Het nachtelijk leven in de VloeiweidenNatuurpunt geeft jou een unieke kans geven om mee op een schemersafari te gaan. Niet alleen gaan (…)
Zondag
30
Augustus

Ontdek de Kattenrijten in Kattenbos!

Ontdek de Kattenrijten in Kattenbos!Ga mee op ontdekking door de prachtige Katrijt-vallei! Laat je betoveren door de paarse (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
09/08
Voor: SK Lommel

Bedankt, jullie hebben mij een groot plezier gedaan, door een puntje te pikken bij STVV.

Piet Roijers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Fitnis fiets voor armen en benen th GRATIS zwarte zand af te halen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Win een luchtzuiveraar TWV 135,-
Verloren
Ik ben een sleutel verloren tijdens
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Leyssensmolen blijft trekpleister in Kattenbos
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie