Het overige nieuws

Vandaag geringd...

Maandag 31 oktober 2011
Lommel - Vandaag geringd...Zoom...in Bosland: een koperwiek. Deze Scandinavische vogels komen nu naar onze streken om hier te overwinteren. Meestal kom je ze tegen in groepen, en op plaatsen waar veel bessen of fruit te vinden zijn. Koperwieken behoren tot de lijsterachtigen en zijn zeer nauw verwant met onze zanglijsters. (Foto Pierre Rutten)

Voor een prikje door Nederland

Maandag 31 oktober 2011
Lommel - Voor een prikje door NederlandZoomBij Kruidvat in Nederland verkoopt met nu treintickets waarmee men in het weekend door heel Nederland mag, signaleert Josh Vandijck. Zo'n ticket kost 12 euro.

Jan Leën overleden

Maandag 31 oktober 2011
Lommel - Jan Leën overledenIn rusthuis De Bekelaar is zaterdag Jan Leën overleden, de echtgenoot van Theresia Gerards. Hij was 78 jaar. Donderdag wordt hij gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Kattenbos. Woensdag om 19 uur is er daar een avondwake.

Een uur langer slapen...

Zaterdag 29 oktober 2011
Lommel - Een uur langer slapen...ZoomVannacht schakelen we over op de wintertijd. Dat betekent dat het om 3 uur weer 2 uur wordt en dat u de klokken dus moet terugdraaien. 's Morgens is het daardoor sneller licht, en 's avonds vroeger donker.

Dames en heren: Rhakan!

Zaterdag 29 oktober 2011
Lommel - Dames en heren: Rhakan!ZoomRakhan, ons Poezewoefke van de week - zeg maar Poezewoef - is een Mechelse herder, een reu van ongeveer 3 jaar. Hij bleek niet gechipt toen hij aangetroffen werd, een beetje onbegrijpelijk voor zo'n mooie hond. En zijn baasje daagde niet meer op. Nu is hij wél gechipt , ingeënt, ontwormd en ontvlooid. Hij kan soms heel enthousiast uit de hoek komen, dus is hij niet dadelijk geschikt voor een gezin met kleine kinderen.
En hij moet ook nog wat bevelen leren. Een hond dus voor een echte hondenliefhebber met tijd en geduld, en die zal er een prachtdier aan overhouden.
Geïnteresseerd? Ga dan eens kijken bij dierenopvangcentrum Unco-Jerry in de Vlasstraat 42 in Lommel, tel. 011 56 23 73 (tussen 14 en 18 u). Het mailadres is noodasielnoordlimburg[!]gmail.com. Het asiel is op woensdag- en op zaterdagnamiddag (vandaag dus!) geopend voor bezoekers. Succes!

Kort nieuws van over de grens

Donderdag 27 oktober 2011
In de zomer van volgend jaar gaat in Eindhoven het Evoluon weer open voor het publiek. In de koepel van het markante gebouw komt dan een tentoonstelling over het menselijk brein. Eigenaar Philips heeft dat bekendgemaakt. Het Evoluon gaat voor zijn herontdekte functie onder meer samenwerken met Technopolis in Mechelen.
Philips hield het Evoluon tot 1989 open voor het publiek als techniek- en wetenschapsmuseum. Daarna bleef het gebouw vooral in gebruik als congresruimte en evenementenlocatie. Nu (…) Het hele nieuwsbericht
Nyrstar heeft in het derde kwartaal aanzienlijk meer ertsen uit zijn mijnbouwactiviteiten gehaald, maar er werd minder erts gesmolten. Dat had onder meer te maken met  "operationele problemen" in de gieterij in Overpelt, aldus het persbericht van de groep. De woordvoerster van Nyrstar België zegt dat "we geleidelijk de kinderziektes aan het wegwerken zijn, die ontstaan zijn bij de installatie van de nieuwe SGH-lijnen in Overpelt. Zoals u weet investeren we daar 12 miljoen euro in een vernieuwing en automatisatie van de smelterij. Die vernieuwingsfase loopt nog door tot volgend jaar." Volgens Nyrstar zullen de problemen eind dit jaar verholpen zijn.
UPDATE De update van Nyrstar kwam bijzonder slecht aan bij de beleggers. De zinkspecialist tuimelde vandaag 8,5 procent op de Brusselse beurs en was de grootste daler in de 600 aandelen tellende Europese DJ Stoxx-aandelenkorf.

Kort nieuws van over de grens

Woensdag 26 oktober 2011
Een 33-jarige man is afgelopen nacht multimiljonair geworden in het Holland Casino in Eindhoven. De man, die anoniem wil blijven, won met een inzet van 7,50 euro op een speelautomaat de jackpot ter waarde van bijna 2,1 miljoen euro.

Gratis naar... 'Helden'?

Dinsdag 25 oktober 2011
Zaterdagavond om 20.30u is in Cinema Walburg het stuk "Helden" te zien, met bekende acteurs als Jaak Van Assche, Tuur De Weert en Arnold Willems. "Helden" (oorspronkelijk Le vent des peupliers) is een tragikomedie van Gérald Sibleyras over drie mannen op leeftijd die allen op hun manier de grooten oorlog nog hebben meegemaakt. Ze slijten hun oude dag in een home voor oud-strijders, maar zijn niet echt tevreden met dit monotone bestaan. Elke dag zitten ze op hun terras en kijken uit op de (…) Het hele nieuwsbericht

Vandaag geringd...

Maandag 24 oktober 2011
Lommel - Vandaag geringd...Zoomin Bosland: een Vlaamse gaai, geen vogel om zonder handschoenen aan te pakken. Deze gaaien zijn nu bezig met het verzamelen van eikels, kwestie van een voorraad te hebben in de winter. Dat spaargedrag komt zeer weinig bij vogels voor. Rond deze periode beginnen de Vlaamse gaaien in groep door de bossen te trekken en kan men ze van heel ver horen. (Foto Pierre Rutten)
Predrag Dosen heeft gisteren zijn ontslag ingediend als trainer van Sporting NeLo. Aanleiding was de slechte prestatie van de ploeg in de wedstrijd tegen Beyne. De trainingen worden voorlopig geleid door assistent Gerd Blootacker.
Lommel - Gratis naar... een debat met Ivan en FrederikZoomDe verloedering van de media door de vele realityshows, de inbreuk op de privacy van BV’s door de ‘boekskes’ en de deontologische houding hiertegenover van de journalist. Over deze en aanverwante thema’s debatteren woensdagavond om 19.30u twee protagonisten in CC De Adelberg in Lommel: Ivan de Vadder (VRT - foto) en Frederik de Swaef (Story). Wat vinden zij van het publiceren van de SMS’jes van Leterme? Van het grote mediaschandaal in Engeland? Van het (…) Het hele nieuwsbericht

Open deur in de Kringwinkels

Zondag 23 oktober 2011
Lommel - Open deur in de KringwinkelsZoomDit weekend was het opendeur bij de Kringwinkels in Lommel, Peer en Mol. bezoekers kregen gratis soep en kinderen konden deelnemen aan een ballonactie, mee knutselen en zich laten schminken. (Foto Albert Agten)

Kort nieuws van over de grens

Zaterdag 22 oktober 2011
- Vrachtwagenbouwer DAF schroeft vanaf 28 november de productie in Eindhoven en Groot-Brittannië terug van 200 naar 184 trucks per dag. Het bedrijf doet dat naar eigen zeggen omwille van de onzekere economische omstandigheden;
- in een discotheek in het uitgaanscentrum van Eindhoven is afgelopen nacht een 27-jarige man uit Bergeijk neergestoken en buiten aan zijn verwondingen overleden. Een 38-jarige man uit Luik is kort daarna gearresteerd. Beide mannen hadden ruzie gekregen.
Lommel - Dag van de Verzorgende bij WelzijnsregioZoomWelzijnsregio Noord-Limburg, de vereniging van de Noord-Limburgse OCMW’s, hield vandaag zijn jaarlijkse 'Dag van de Verzorgende' in het Breugelheem in Grote-Brogel. Daar namen meer dan 100 verzorgenden aan deel. Want zij gaan dagelijks op pad als de dienst voor gezinszorg en aanvullende thuiszorg in acht gemeenten: Bocholt, Hamont-Achel, Hechtel-Eksel, Lommel, Meeuwen-Gruitrode, Neerpelt, Overpelt en Peer. Bij honderden gezinnen bieden ze persoonlijke zorg en hulp (…) Het hele nieuwsbericht

Handbal: Sporting verliest van Beyne

Zaterdag 22 oktober 2011
In de eerste afdeling van het nationale handbal heeft Sporting NeLo vanavond verloren op het veld van Beyne. Uitslag: 34-27. Sporting zakt nu in de rangschikking naar de 5de plaats, Beyne staat 7de. UPDATE Een verslag van Philippe Spooren:
Een onkennelijk zwak spelend Sporting NeLo heeft gisteren iedereen die Sporting nog een warm hart toedraagt met een enorme kater opgezadeld. De wedstrijd in Beyne is er eentje om héél snel te vergeten.
Het hele nieuwsbericht

Voor de treinreizigers van vanmorgen

Zaterdag 22 oktober 2011
Aan het station van Herentals heeft netbeheerder Infrabel vanmorgen een grootschalige oefening gehouden rond de hulpverlening bij een treinongeval. Bij de simulatie was een trein ingereden op een wagen aan een overweg. De oefening was een test voor de efficiëntie van de te volgen procedures en voor de communicatie tussen de verschillende betrokken actoren. Ook de brandweer van Herentals en spoorwegmaatschappij NMBS namen deel aan de actie.
Het eigenlijke treinverkeer ondervond volgens Infrabel geen hinder door de oefening, aangezien de hele simulatie op een apart stuk spoor was opgesteld.

Dames en heren: Lumumba!

Zaterdag 22 oktober 2011
Lommel - Dames en heren: Lumumba!ZoomDeze zwarte kater heet Lumumba. Het moge duidelijk zijn dat hij, behalve zijn naam, niets gemeen heeft met de vroegere eerste minister van Congo. "Onze" Lumumba is het troeteldier van de week in de reeks Poezewoefke. Marcella Stappers beschrijft hem als "een pikzwarte kattekop wiens bazinnetje naar het ziekenhuis moest zodat ze niet meer voor hem kon zorgen. Lumumba is nog vrij jong en al ingeënt , ontwormd, ontvlooid en gecastreerd..." En aan de foto te zien laat hij zich graag krauwelen!
Geïnteresseerd? Ga dan eens kijken bij dierenopvangcentrum Unco-Jerry in de Vlasstraat 42 in Lommel, tel. 011 56 23 73 (tussen 14 en 18 u). Het mailadres is noodasielnoordlimburg[!]gmail.com. Het asiel is op woensdag- en op zaterdagnamiddag (vandaag dus!) geopend voor bezoekers. Succes!
Uit onderzoek aan de Universiteit Hasselt is gebleken dat het economisch rendabel kan zijn om met planten de bodem te saneren na verontreiniging door zware metalen. De impact op de leefomgeving blijft op die manier beperkt. De grond kan in alle veiligheid worden bewerkt.
Op planten gebaseerde technieken worden steeds meer als duurzame alternatieven voor de sanering van bodems en (grond)water naar voren geschoven. Nele Witters bewees nu voor het eerst in haar doctoraat dat dit duurzaam (…) Het hele nieuwsbericht

Henri Cox overleden

Woensdag 19 oktober 2011
Lommel - Henri Cox overledenIn het Mariaziekenhuis is gisteren Henri Cox overleden, de echtgenoot van Gusta Boers. Hij was 82 jaar. Vrijdag wordt hij gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Heide-Heuvel. Donderdag om 19 uur is er daar een avondwake.

Josephina Alaerts overleden

Dinsdag 18 oktober 2011
Lommel - Josephina Alaerts overledenZaterdag is Josephina Alaerts overleden, de weduwe van Albert Martens. Ze was 91 jaar. Donderdag wordt ze begraven, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Lommel-Kolonie. Woensdag om 19 uur is er daar een avondwake.

Jos Vermeylen overleden

Dinsdag 18 oktober 2011
Lommel - Jos Vermeylen overledenIn de MS-kliniek is zaterdag Jos Vermeylen overleden, de echtgenoot van Godelieve Oyen. Hij was 76 jaar. Donderdag worden zijn assen uitgestrooid na een uitvaartdienst in het funerarium in de Schansstraat.

Opnieuw zwaar ongeval op N69 (2)

Maandag 17 oktober 2011
Bij een frontale botsing tussen een personenauto en een vrachtwagen van een transportbedrijf uit Overpelt op de Luikerweg tussen de grens in Lommel-Kolonie ten Valkenswaard is deze namiddag een 82-jarige vrouwe uit Leende om het leven gekomen. Door een nog onbekende oorzaak kwam ze rond 14 uur op de
linkerweghelft terecht, waar ze frontaal op de vrachtwagen, bestuurd door een 49-jarige man uit Bocholt, inreed. Ze overleed ter plaatse aan haar verwondingen.
De drukke weg tussen Valkenswaard en de Belgische grens was urenlang afgesloten.

Anna Timmermans overleden

Maandag 17 oktober 2011
Lommel - Anna Timmermans overledenIn het rusthuis De Bekelaar is donderdag Anna Timmermans overleden, de weduwe van Jef Boonen. Ze was 86 jaar. Woensdag wordt ze gecremeerd, na een uitvaartdienst (om 10.30 uur) in de Evangelische kerk in Balen.

Vandaag geringd...

Maandag 17 oktober 2011
Lommel - Vandaag geringd...Zoom...in Bosland: de Grote gele kwikstaart. Hij is een zeldzame broedvogel in onze streken. Men kan hem aantreffen aan watermolens, daar waar het water een stevig verval heeft. Een echte trekker is het echter niet; meer een zwerver op zoek naar de warmste plekken in de winter, zoals langs de kust of in steden. Het is een vorstgevoelige soort die veel te lijden heeft van strenge winters. De naam kwikstaart is ontleend aan het ritmisch op en neer wippen van de staart; niet dat er kwik zou aanhangen... (Foto Pierre Rutten)
FLASH Tussen de grens in Lommel-Kolonie en Valkenswaard is de N69 - de Luikerweg - in beide richtingen afgesloten. Rond 14.15u gebeurde daar een ongeval waarbij een vrachtwagen van een firma uit Overpelt en een personenauto betrokken raakten. Bij het ongeval is één persoon om het leven gekomen. Automobilisten kunnen voorlopig beter een andere route kiezen. Hoe lang de N69 in beide richtingen afgesloten blijft is niet bekend.

Jef Bosmans overleden

Zondag 16 oktober 2011
Lommel - Jef Bosmans overleden	Donderdag is Jef Bosmans overleden, de echtgenoot van Marie-Jeanne Van Endert. Hij was 77 jaar. Dinsdag wordt zijn asurne bijgezet op de begraafplaats na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Lommel-Centrum.

Handbal: Sporting klopt Atomix

Zondag 16 oktober 2011
Lommel - Handbal: Sporting klopt AtomixZoomIn het handbal heeft Sporting NeLo deze namiddag in Dommelhof Atomix overtuigend verslagen. Uitslag: 41-25. De wedstrijd werd gespeeld aan het einde van een handbalfeest in de sporthal. Daar speelde Nelo eerst een wedstrijd in de Superliga tegen Hechtel. NeLo won die met 26-23. Tijdens deze laatste wedstrijd maakte Rik Vander Sanden een aantal foto's, waaruit u hierbij een selectie vindt. UPDATE Een verslag van de wedstrijd van de eerste ploeg, van (…) Het hele nieuwsbericht
Handbal: Sporting klopt AtomixHandbal: Sporting klopt AtomixHandbal: Sporting klopt Atomix
Handbal: Sporting klopt Atomix
Zoom

Kort nieuws van over de grens

Zaterdag 15 oktober 2011
- In een bos langs de Luikerweg tussen de grens in Lommel-Kolonie en Valkenswaard is deze namiddag een motorcrosser bij een val zwaargewond geraakt. Hij werd verzorgd door een team van de traumahelikopter uit Rotterdam en met een ambulance naar het Mariaziekenhuis in Overpelt overgebracht. De man zou zware inwendige verwondingen hebben opgelopen;
- UPDATE even voorbij de grens in Bergeijk was er deze namiddag op de Luikerweg een aanrijding waarbij een 34-jarige (…) Het hele nieuwsbericht

Morgennamiddag handbalnamiddag

Zaterdag 15 oktober 2011
Sporting NeLo speelt niet vanavond maar morgennamiddag in de sporthal van Dommelhof. En daar wordt een heel evenement van gemaakt. Om 15u staat de ploeg van de Superliga op het veld om te spelen tegen Arena Hechtel. Sporting staat nog ongeslagen aan de leiding en Arena heeft slechts 2 punten minder - en dat met een bijna gelijk doelpuntensaldo! Spanning troef dus. Bovendien spelen er enkele oude bekenden mee: o.a. Kevin Vandeweyer, Tom Hendriks en natuurlijk Kurt Loenders. Ook (…) Het hele nieuwsbericht

Dames en heren: Lena!

Zaterdag 15 oktober 2011
Lommel - Dames en heren: Lena!ZoomEr zijn al veel liedjes over ene Lena geschreven - denk maar aan die "Bleke Lena" van Raymond vh Groenewoud - maar nog nooit over deze hond, die ook Lena heet. Geen echte Duitse herder, maar toch overwegende genen van dat ras. Lena werd verstoten door haar baasje omdat ze eens weggelopen was. Eigenaardige reden, maar goed. Terwijl ze toch een heel lieve, spontane, speelse hond is. En - zoals alle Duitse herders - een slimme, die perfect past in de actie "Poezewoefke" van Marcella Stappers. Ze - Lena - is gechipt, ingeënt, ontwormd en ontvlooid. Waar wacht u op om haar te gaan halen?
Ga straks eens kijken bij dierenopvangcentrum Unco-Jerry in de Vlasstraat 42 in Lommel, tel. 011 56 23 73 (tussen 14 en 18 u). Het mailadres is noodasielnoordlimburg[!]gmail.com. Het asiel is op woensdag- en op zaterdagnamiddag (vandaag dus!) geopend voor bezoekers.

Gerard Jansen overleden

Vrijdag 14 oktober 2011
Lommel - Gerard Jansen overledenWoensdag is Gerard Jansen overleden, de weduwnaar van Paula Verdonck. Hij was 73 jaar. De uitvaartdienst en de asbijzetting op de begraafplaats van Lommel-Centrum zullen maandag in intieme kring plaatsvinden.
De Hasseltse correctionele rechtbank heeft vandaag Catharina en Richard van Wesenbeeck, de kinderen van de veroordeelde Nederlandse drugsbaron Janus Van Wesenbeeck uit Lommel, veroordeeld tot elk 2 jaar cel, waarvan de helft effectief. Ze kregen ook een boete van 27.500 euro wegens witwaspraktijken. De rechtbank verklaarde een riante villa in Lommel, ter waarde van bijna 1,6 miljoen euro, verbeurd.
Volgens het parket was het geld voor de bouw van de villa afkomstig van het
Het hele nieuwsbericht

Gratis naar... 'Canzonissima'?

Vrijdag 14 oktober 2011
Lommel - Gratis naar... 'Canzonissima'?ZoomMaandag kunt u in Palethe terecht  voor een voorstelling met prachtige muziek uit de tijd van toen. Voor het muzikale gedeelte zorgen Andrea Croonenberghs, Marc Dex en Jan Muës, samen met drie muzikanten. Ze brengen een selectie uit de mooiste momenten van het televisievisieprogramma ‘Canzonissima’, dat sinds 1963 fungeerde als voorronde van het Eurovisie Songfestival. Vele deelnemers, al dan niet finalisten, zijn later vaste waarden geworden in de Belgische muziekscène: (…) Het hele nieuwsbericht

Kort nieuws van over de grens

Donderdag 13 oktober 2011
In de binnenstad van Eindhoven vindt vanaf 5 november weer het lichtfestival GLOW plaats, dat vorig jaar massa's mensen aantrok. Gedurende een week zal de stad de kracht van licht ervaren door bijzondere lichtinstallaties van diverse kunstenaars. Philips laat er een uniek kunstwerk zien dat opgebouwd is uit 200 LED-armaturen. Zo heeft het concern voor de installatie van lichtontwerper Michel Suk 200 professionele LED-armaturen beschikbaar gesteld voor zijn kunstwerk ‘Schoonheid van (…) Het hele nieuwsbericht

Vandaag geringd...

Donderdag 13 oktober 2011
Lommel - Vandaag geringd...Zoom...in Bosland: een Vuurgoudhaantje. Dat behoorlijk zeldzame vogeltje kan zo meedoen aan een wedstrijd voor de verkiezing van mister beauty. Vuurgoudhaantjes hebben in grote lijnen de zelfde levenswijze als de gewone goudhaantjes. Voor hun biotoop zijn ze vooral aangewezen op naaldhout, met een voorkeur voor sparren. De mannetjes kunnen hun oranje kuifje opzetten, doch dit is enkel voorbehouden voor hun vrouwtje. (Foto Pierre Rutten)

Christophe Sleurs wint in Alken

Zondag 9 oktober 2011
Christophe Sleurs uit Lommel heeft vandaag in Alken de wielerwedstrijd voor open categorie gewonnen. Ronald Winters uit Achel was 7de. Er waren 74 deelnemers.
In het handbal heeft Sporting NeLo gisteravond Eynatten verslagen. Uitslag: 31-40. Een verslag van Philippe Spooren:
Nelo stond voor een op papier wederom lastige uitwedstrijd naar de Oostkantons, maar de ploeg van trainer Dosen was duidelijk voorbereid op deze wedstrijd. NeLo nam al snel het heft in handen wat resulteerde in een 6-11 stand na 15 minuten. Aanvallend draaide het erg lekker bij NeLo waar vooral cirkelspeler Erik Smeijers met de regelmaat van de klok gevonden werd, en Erik (…) Het hele nieuwsbericht

Dames en heren: Ciwan!

Zaterdag 8 oktober 2011
Lommel - Dames en heren: Ciwan!ZoomSoms vraag je je af waar de medewerkers van het dierenasiel de namen blijven halen. Wel, men kijkt daar in een namenboek - tenslotte kan je niet elke kat Minou noemen en niet elke hond Bas. Maar Ciwan! Want zo heet dit katertje. In april werd hij samen met
een paar andere katjes gevangen, waarvan de meeste inmiddels al een baasje hebben gevonden. Nu deze zwartwitte jongen nog. Hij is al ontwormd, ontvlooid en ingeënt en wordt nog gecastreerd, zodat hij niet meer voor nageslacht kan zorgen (…) Het hele nieuwsbericht

Nieuw onthaalpunt 'In den Brand'

Vrijdag 7 oktober 2011
Zondag wordt in Bosland het nieuwe onthaalpunt ‘In den Brand’ geopend voor het publiek. Het gebied kreeg een nieuwe parking, een mooie picknickplaats en enkele bijzondere speelelementen voor de jonge bosbezoekers. Vanaf 14 uur is iedereen – gezinnen met avontuurlijke kinderen, natuurliefhebbers, wandelaars – welkom in de Kamertstraat in Hechtel-Eksel voor een mooie namiddag in de prachtige natuur van Bosland.
Wat staat er allemaal op het programma?
De kinderen (…) Het hele nieuwsbericht

Jeanne Mertens overleden

Vrijdag 7 oktober 2011
In het Mariaziekenhuis is woensdag Jeanne Mertens overleden, de weduwe van Jan Dirx. Ze was 88 jaar. Maandag wordt ze gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Lommel-Centrum.

Vandaag gezien...

Donderdag 6 oktober 2011
Lommel - Vandaag gezien...Zoom...in Bosland: een Fopzwam. En niet een fopzwans, want dat is weer iets heel anders. Deze zwam wordt fopzwam genoemd omdat de hoed verschillende vormen kan aannemen, en dit van bol tot hol zoals op de foto. Ook de kleur kan variëren van witgeel tot roze. Het enige vaste kenmerk zijn de grote lamellen onder de hoed. De fopzwam is een paddenstoel die op iets rijkere gronden gewoonlijk onder loofhout vrij algemeen voorkomt. (Foto Pierre Rutten) .

Handbal: Sporting niet in beroep

Donderdag 6 oktober 2011
Sporting Neerpelt-Lommel gaat niet in beroep tegen de beslissing van de Paritaire Sportcommissie van de Belgische HandbalBond (BHB) van 13 september, waarbij de club veroordeeld werd tot de maximumboete van 10.000 euro, waarvan 3.500 euro met uitstel, wegens het opstellen van een niet-gekwalificeerde speler.
Sporting zegt ervan overtuigd te blijven dat haar in deze niets kan verweten worden en dat de club steeds te goeder trouw gehandeld heeft. Bovendien is de club van oordeel dat de strafmaat (…) Het hele nieuwsbericht

Fiets gestolen?

Donderdag 6 oktober 2011
Lommel - Fiets gestolen?ZoomElk jaar worden honderden fietsen gestolen in Limburg. En elk jaar worden er tientallen teruggevonden. Slechts een klein aantal kan door de politie aan de eigenaar worden terugbezorgd omdat er nog steeds te weinig fietsen zijn gegraveerd en niet iedereen aangifte doet van een fietsdiefstal. Dat moet u dus zeker doen: uw fiets laten graveren en bij diefstal de politie inlichten. Ook al is het een oud vehikel, die fiets.
Wat u bij diefstal ook kunt doen: geregeld een kijkje nemen op Het hele nieuwsbericht

Iemand zijn hersens verloren?

Woensdag 5 oktober 2011
Lommel - Iemand zijn hersens verloren?ZoomGeef toe, ze lijken op hersens, de kronkels die Pierre Rutten vandaag in Bosland aantrof op een oude boomstam. Maar in feite gaat het om de Paarse knoopzwam. Deze zwam kan men in verschillende vormen aantreffen; hier verschijnt hij in de vorm van hersens, maar hij kan evengoed knikker- of bekervormig zijn. Ook de kleur kan variëren van licht roze tot diep paars. Een jaarlijkse verschijning in Bosland, overigens. (Foto Pierre Rutten).

Francois Verhappen overleden

Woensdag 5 oktober 2011
Lommel - Francois Verhappen overledenOp 28 september overleed Francois Verhappen, de weduwnaar van Germaine Verpoorten. Hij was 87 jaar. De uitvaartdienst en teraardebestelling hebben in intieme kring plaatsgevonden.

Kort nieuws van over de grens

Dinsdag 4 oktober 2011
In Eindhoven hebben onbekenden tientallen auto's beschadigd. In totaal hebben 46 auto-eigenaren bij de politie aangifte gedaan van vernieling. Hun voertuigen werden donderdagnacht door onbekenden overgoten met een bijtend middel, waardoor de lak heeft losgelaten. Ook zijn er auto's bekrast. Dat heeft de politie vandaag bekendgemaakt. De wagens stonden allemaal geparkeerd in dezelfde wijk. Vijf straten zijn getroffen. De politie heeft buurtonderzoek gedaan, maar is de daders nog niet op het spoor.

Jan Nooten overleden

Dinsdag 4 oktober 2011
Lommel - Jan Nooten overledenZaterdag is Jan Nooten overleden, de echtgenoot van Gon Engelen. Hij was 72 jaar. Donderdag wordt hij gecremeerd, na een afscheidsceremonie (om 11 uur) in het funerarium Witters. Woensdag om 19 uur is er een avondwake in de kerk van Heeserbergen.

Vandaag geringd...

Maandag 3 oktober 2011
Lommel - Vandaag geringd...Zoom...in Bosland: een Goudhaantje. Dat is het kleinste vogeltje van onze streken, en niet de winterkoning zoals sommigen beweren. Samen met het vuurgoudhaantje, dat overigens veel zeldzamer is, zijn goudhaantjes broedvogels in ons land. In oktober kan er massaal trek zijn. Deze trek is echter niet noord-zuid, maar wel west-oost. Vermeldingswaardig is een goudhaantje dat geringd werd op het eiland Man (tussen Ierland en Engeland) en terug gevangen en gelost werd in Bosland... Vrouwtjes hebben een geel, mannetjes een geel-met-oranje kuifje. (Foto Pierre Rutten)

Frans Ooms overleden

Maandag 3 oktober 2011
Lommel - Frans Ooms overledenIn het Mariaziekenhuis is vrijdag Frans Ooms overleden. Hij was 68 jaar. Woensdag is er in intieme kring een uitvaartdienst in het funerarium in de Schansstraat.

Handbal: Sporting klopt Flémalle

Zaterdag 1 oktober 2011
Lommel - Handbal: Sporting klopt FlémalleZoomSporting NeLo heeft vanavond in de sporthal van Dommelhof Herstal/Flémalle verslagen. Uitslag: 33-26. Spannend was de eerste helft van de wedstrijd nooit. De thuisploeg kwam vlot op voorsprong en zou die leiding niet meer afgeven. Bij de rust was het al 17-10. In de tweede helft konden de bezoekers nooit een vuist maken; dichter dan 5 doelpunten kwamen ze nooit. Roel Valkenborgh vierde zijn wederoptreden (na een voetblessure) met enkele rake treffers. (Foto's Rik Vander Sanden)
Handbal: Sporting klopt FlémalleHandbal: Sporting klopt FlémalleHandbal: Sporting klopt Flémalle
Handbal: Sporting klopt Flémalle
Zoom

Dames en heren: Tauro!

Zaterdag 1 oktober 2011
Lommel - Dames en heren: Tauro!ZoomVandaag kunt u niet naar Unco-Jerry in Lommel, maar morgen wel, want dan is het daar van 13 tot 18u opendeurdag! Daar kunt u dan ook Tauro ontmoeten, geen stier maar deze lieve American stafford. Er bestaan veel misverstanden over dit ras. Op Wikipedia lezen we o.m.: "De AmStaff is een opgewekte, voor zijn grootte een atletische hond die van nature erg gehoorzaam is ("will to please") maar ook wel ontzettend koppig en eigenwillig. Hij is intelligent, alert en leert snel. Hij pikt (…) Het hele nieuwsbericht
22/04

Hallo, Dina, 102 jaar geworden op 4 april en verblijvende in het Kapittelhof is heel blij met de verjaardagskaarten die ze ontvangen heeft. Het waren er 202 !! Iedereen bedankt hiervoor.

Jos (zoon) Jos (zoon)
08/04

Proficiat Alicia Steensels met je overwinning op het interregional padeltornooi in Budel!

Mark Vandeven
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel