Donderdag 4 december 2025


- Flash In de Heikapperstraat in Heppen is een grootscheepse actie bezig van politie en parket in het kader van een drugsonderzoek. Er zijn vandaag verschillende huiszoekingen geweest in Limburg. De straat in Heppen is afgesloten en wagens van civiele bescherming en politie zijn aanwezig. Vermoedelijk is er een groot drugslab aangetroffen in de achterbouw van een woning.
Iets verdachts opgemerkt? Signalen over drugsproductie of dumpen van drugsafval opgevangen? Meld het gratis en anoniem op het telefoonnummer 0800/208.77 of via de website anoniemdrugsmeldpuntlimburg.be.
Donderdag 4 december 2025


Op de feestdag van patroonheilige Sint-Barbara heeft de Hulpverleningszone Noord-Limburg gisteren vijf gloednieuwe autopompen officieel in dienst genomen. De voertuigen – Mercedes 1630F 4x2 Atego type G – worden verdeeld over de posten Bree, Pelt, Leopoldsburg, Lommel en de toekomstige post Peer.
Zonecommandant Jan Jorissen spreekt van “een investering in veiligheid, betrouwbaarheid en ergonomie – voor onze manschappen én voor de inwoners van Noord-Limburg”.
(…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 4 december 2025

De gemeente Leopoldsburg heeft haar meerjarenplan bekend gemaakt. “Samen bouwen aan een veilige, leefbare en toekomstgerichte woongemeente”, is het motto. Alle inwoners van Leopoldsburg en andere geïnteresseerden zijn welkom op donderdag 22 januari om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis voor een uitgebreide toelichting over het meerjarenplan. We geven vandaag een korte samenvatting: (…)
Het hele nieuwsbericht

Gisterenavond was er in The Roxy Theatre Koersel de
Belgische avant-première van Radioman in aanwezigheid van regisseur Frank Van Passel en hoofdactrice Femke Vanhove.
De opbrengst van de avond schenkt
Serviceclub Fifty-One West-Limburg dit jaar aan Het Begijnenwinningske in Tessenderlo-Ham.
(foto's Stephan Volders)
Scott Seccombe, Alexander Chastain en Olga Hadada, veteranen met wortels in zowel Australië, Amerika en België, stonden vandaag zij aan zij om één minuut stilte te houden voor de gevallen soldaat in Litouwen. Met diepe eerbied en kameraadschap bewezen zij hulde aan een leven dat in dienst van vrede verloren ging. Hun gezamenlijke aanwezigheid onderstreepte dat respect voor opoffering geen grenzen kent en dat herinnering ons blijvend verbindt. Vandaag tonen zij dat dankbaarheid leeft in elke gemeenschap wereldwijd. Scott is hier in België voor de voorbereidingen van The Invictus Games. (
Serge Houben)

Met de start van de wintermaanden roept de BOB-campagne opnieuw alle bestuurders op om hun verantwoordelijkheid te nemen achter het stuur. In dat kader organiseerde de politiezone Kempenland twee winterse BOB-acties, met ondersteuning van aspirant-inspecteurs van de Limburgse politieschool PLOT.
Tijdens meerdere verkeerscontroles in Peer, Hechtel-Eksel en Leopoldsburg werden in totaal 1.477 bestuurders gecontroleerd via samplingtests.
De resultaten liegen er niet om:
(…)
Het hele nieuwsbericht

In het centrum van Heppen is
een 87-jarige fietser uit Leopoldsburg omgekomen bij een verkeersongeval. De fietser werd er in de Dorpsstraat aangereden door een vrachtwagen. De man overleed ter plaatse.
Het ongeval gebeurde vanmorgen rond 8.45 uur en deed zich voor aan het zebrapad. Als gevolg van het ongeval werden zowel de Dorpsstraat als de Beringersteenweg afgesloten. Het parket heeft een verkeersdeskundige opdracht gegeven de precieze omstandigheden van het ongeval te onderzoeken.


Het is vandaag Wereldaidsdag, die herinnert ons eraan dat HIV en AIDS nog steeds realiteit zijn voor vele mensen, hier en wereldwijd. Ondanks medische vooruitgang blijven misverstanden, stigma en stilte bestaan. "Het is precies dat taboe dat wij samen willen doorbreken.
Vandaag dragen we in Gemeente Leopoldsburg het rode lintjje, het Internationale teken van steun", laat het gemeentebestuur weten.


Fans van Johnny Cash hadden zaterdagavond afspraak in CC Leopoldsburg voor het optreden van 'Church of Cash', een unieke hommage aan de 'Man in black' die zoveel facetten van de Country Music in ons collectief geheugen bracht. (foto Daniel Quanten)


Directeur Marijcke Lecok van de
Gemeentelijke Academie voor Beeldende Kunsten in Heusden-Zolder, met ook vestigingen in Beringen en Leopoldsburg, mocht zondagavond opnieuw heel wat volk verwelkomen in kasteel Meylandt voor de opening van de EXPO 60. Deze maakt weer deel uit van de viering van de 60ste verjaardag van de academie. De volwassen leerlingen van de verschillende ateliers tonen hun werken. Dat gaat van indringende portretten, schilderijen, grafiek tot beeldend werk. Heel gevarieerd dus met evenveel invalshoeken. Te bezoeken tot 20 december tijdens de openingsuren van de academie.
(foto’s Ann Jordens)
Het overige nieuws
Zaterdag 13 december 2025
Molleke


Molleke (Dirk Van Bun)
Zaterdag 13 december 2025
Gekleurde Woorden


Edith en Lambert nemen ons vandaag mee richting kerstmis.

Het Vredeslicht is weer toegekomen in Limburg. De komende dagen zal het licht verder doorgegeven worden aan de lokale parochies. Sinds 1986 ontsteekt een kind aan het begin van de advent het Vredeslicht in Bethlehem, de geboorteplaats van Jezus. Dan gaat dit licht per vliegtuig naar Oostenrijk zonder dat de vlam gedoofd wordt. Vervolgens geven mensen het licht door aan elkaar over heel Europa en intussen ook ver daarbuiten. Zo ontstaat er enkele dagen voor Kerstmis vanuit dat ene kleine vlammetje een oceaan van licht. (…)
Het hele nieuwsberichtTribunaliteiten

Ze heten mémé of moemoe, opi of pépéke, vake of pake. Liefde gaf hen duizend namen. Het gaat om
grootouders. Maar het komt voor dat grootouders hun kleinkinderen niet te zien krijgen. Toch hebben grootouders volgens de wet recht op contact met hun kleinkind, behalve als dit in strijd is met het belang van het kleinkind. De grootouders waar het hier over gaat eisten voor de rechtbank een omgangsrecht met hun drie kleinkinderen van zes, vier en één jaar. (…)
Het hele nieuwsbericht

In ons land komen de hulpdiensten
in de helft van de gevallen aan op hun bestemming binnen de 12 minuten na het opnemen van de telefoon in de noodcentrale. Toch zijn er belangrijke verschillen tussen dicht- en dunbevolkte gebieden, maar ook tussen de verschillende gemeenten. In het algemeen is de wachttijd in Brussel korter dan in Vlaanderen en Wallonië. (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 11 december 2025


Met de zachte temperaturen lijkt het bij momenten meer op lente dan op herfst. En ook in de natuur lijkt het zo. De winter staat voor deur maar zo lijkt het helemaal nog niet. Het zal hoogstwaarschijnlijk opnieuw dromen van een witte kerst zijn
. (foto's Gust Ischen) Donderdag 11 december 2025
Cijfer van de dag

Op 1 januari 2025 bedroeg de bevolkingsdichtheid in België 385 inwoners per km². Dit varieert echter sterk van plaats tot plaats, van Daverdisse met 25 inwoners/km² tot Sint-Joost-ten-Node met 23.486 inwoners/km². Dat blijkt uit de definitieve cijfers over de bevolkingsdichtheid van het jaar 2025, die Statbel, het Belgische statistiekbureau.
Het Vlaams Gewest heeft een bevolkingsdichtheid van 504 inwoners per km². In het Waals Gewest bedraagt de bevolkingsdichtheid 219 inwoners per km² en in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest 7.732 inwoners per km².
Woensdag 10 december 2025
Het spreekwoord


De uitdrukking “
Het gras is altijd groener aan de overkant” betekent dat mensen vaak denken dat anderen het beter hebben dan zijzelf, of dat situaties waar men niet in zit aantrekkelijker lijken dan de eigen situatie. In werkelijkheid blijkt dat vaak niet zo te zijn — het is een waarschuwing tegen jaloezie en ontevredenheid.
(Guido Swusten)Woensdag 10 december 2025


In aanslagjaar
2024 gaven bijna 9,6 miljoen inwoners van België hun inkomens uit 2023 aan. Het totale
netto belastbaar inkomen bedraagt bijna 275 miljard euro. Daarop werd 62,8 miljard euro belasting betaald. Dat blijkt uit de nieuwe fiscale statistieken van Statbel, het Belgische statistiekbureau.
In totaal werden 7.369.956 aangiftes ingediend, waarvan 5.140.293 individuele en 2.229.663 gemeenschappelijke aangiftes. Alles samen genomen hebben 9.599.619 personen een aangifte ingediend. Het totale netto belastbaar inkomen van deze personen bedraagt bijna 275 miljard euro (274.707.991.587 euro).Daarop werd in totaal bijna 63 miljard euro (62.840.116.134 euro) belasting betaald.
Woensdag 10 december 2025
Raar

Beste Fifa,
Tot mijn verbijstering heb ik vastgesteld dat u op eenvoudig vriendelijk verzoek nieuwe prijzen in het leven roept en die dan ook nog eens toebedeelt aan de mens die de persoonlijke behoefte voor de prijs heeft uitgesproken. Ik kan dit alleen maar toejuichen. U onderscheidt zich van andere organisaties doordat u ver buiten uw eigen vakgebied deskundig prijzen uitreikt. Dit getuigt van een uitzonderlijke grootsheid. Het siert u verder dat u dit volledig onbaatzuchtig doet, ook al zou u er zich misschien mee in eigen doel schieten.
(…)
Het hele nieuwsbericht
Een 20-jarige fietser uit Leopoldsburg is gewond geraakt bij een botsing met een auto op kruispunt van de Twaalf Meilaan en de Koolmijnlaan in
Beverlo. Het ongeval gebeurde vanmorgen rond 7.15 uur.
Brievenpost van Dinges


Beste programmamakers
We kijken heden ten dage naar de tiende editie van 'Blind Getrouwd'. Dat is behoorlijk lang voor een tv-programma. Maar nog niet lang genoeg voor een plaats in de top 10 van de langst lopende tv-programma's in Vlaanderen. In die lijst staan zeepprogramma's zoals Thuis en Familie, maar ook Duitse krimi’s à la Tatort en Derrick. Waar is de tijd naartoe, dat we hier nog naar Duitse series keken. "Hände hoch!", riepen we dan op de speelplaats.
Maar we wijken behoorlijk af. Ik schrijf u deze brief omdat ik u wil vragen om te stoppen met 'Blind Getrouwd'. Ik geef toe, dat is geen klein verzoek. Maar ik vertel u graag waarom mijn verzoek gefundeerd is.
(…)
Het hele nieuwsberichtCijfer van de dag


In het tweede kwartaal van 2025 bedroeg de totale hoeveelheid geloste goederen in de Belgische zeehavens
bijna 38 miljoen ton. Dat is een stijging van 2,7% ten opzichte van het vorige kwartaal en een daling van 2,7% ten opzichte van hetzelfde kwartaal van 2024. Dat blijkt uit de nieuwe resultaten van Statbel, het Belgische statistiekbureau.
Het spreekwoord

Spreekwoorden. We kennen er allemaal wel een paar, toch? Of beter gezegd: we denken dat we ze kennen… Al blijkt dat in de praktijk soms wat tegen te vallen. Dat werd duidelijk in aflevering nummer 6.620 van
Blokken (17 juni 2025), toen een kandidaat op de vraag “Dat komt hem goed van pas, dat is koren op zijn ...” enthousiast “kaf” antwoordde. Dat moment was de aanleiding tot de uitwerking van de rubriek ”
Herken jij het spreekwoord”. (…)
Het hele nieuwsberichtHet is maar dat je 't weet

Deze week controleert de politie
in heel Limburg op de verlichting van zwakke weggebruikers. Zowel fietsers, bromfietsers als voetgangers worden aangesproken als zij niet goed zichtbaar zijn.

Op 4 december overleed
Marcel Jansen. Hij was 83 jaar. Het afscheid vindt donderdag 11 december (11 uur) plaats in aula De Vloot. Begroeting: woensdag 10 december (18.30-19 uur) in funerarium Hulsmans-Laenen.
Cijfer van de dag


In
2023 bedroeg het gemiddeld inkomen in Hamont-Achel 27.792 euro. In Leopoldsburg bedroeg dit 29.103 euro, in Beringen 29.806 euro. De andere gemeenten: Bocholt (30.200 euro), Bree (30.408 euro), Pelt (30.618 euro), Lommel (30.722 euro), Hechtel-Eksel (30.958 euro), Peer (30.983 euro) en Oudsbergen (31.600 euro). Dit blijkt uit de financiële statistieken van Statbel, het Belgische statistiekbureau.


Henri L'Allemand (1868-1940), Hasselaar, was een verwoed fietser. In 1892 trok hij door Limburg voor zijn eigen ‘Tour de Limbourg’, een meerdaagse tocht waarvan hij zijn indrukken neerschreef in En Campine, excursion d’un cycliste à travers le Limbourg belge.
Dankzij
Jef Vanbussel fietsen we enkele weken met Henri mee, op een tocht die hem van Leopoldsburg over Hechtel en Eksel, Peer, Pelt, Hamont-Achel en Bocholt voerde. Vandaag fietst Henri via Kleine Brogel, Sint-Huibrechts-Lille, Neerpelt en Overpelt naar Achel— u kan dat
hier lezen.
Soulmates


Cartoon: Caryl Strzelecki


K.ESK Leopoldsburg A heeft vanavond met
2-3 gewonnen op het veld van Eendracht Stevoort. Voor K.ESK Leoldsburg scoorden Maarten Ooms, Abdoul Rachid Aouade Abdou Adamou en Liam Nyssen.
Zaterdag 13 december ontvangt K.ESK Leopoldsburg SK Heusden 06.


K.ESK Leopoldsburg B ging vanavond met
2-6 de boot in tegen Ham United. Voor de thuisploeg scoorden Bram Vos en Lode Schoofs.
Zaterdag 13 september moet K. ESK Leopoldsburg B thuis aan de bak tegen FC Bolderberg.
Chel mag het zeggen

Voelen jullie het ook? Het nadert onafwendbaar, het feest van de volmaakte vrede. Nog achttien keren slapen en alle oorlogen houden op. O, je gelooft het niet? Is het dan zo onwaarschijnlijk dat, in de nacht van 24 op 25 december Poetin Zelenski snikkend in de armen valt en dolle Donald de president van Venezuela, Nicolás Maduro, uitnodigt op het grootste oorlogschip ter wereld, de USS Gerald R. Ford – dat ligt daar toch toevallig in de buurt – om hem daar zo ongeveer morsdood te knuffelen? En intussen speelt op de achtergrond een militaire muziekkapel ‘De herderkens…’ (…)
Het hele nieuwsberichtCijfer van de dag

In het tweede kwartaal van 2025 vervoerden binnenschepen 39,4 miljoen ton goederen op de Belgische waterwegen, in plaats van 40,2 miljoen ton in het eerste kwartaal van 2025. Dat is een daling van 2,0% ten opzichte van het vorige kwartaal, en een daling van 6,3% ten opzichte van het tweede kwartaal van 2024. Dat blijkt uit de nieuwe resultaten van Statbel, het Belgische statistiekbureau.
Het containervervoer door binnenschepen is gedaald naar 3,6 miljoen ton, dit is een daling van 3,3% ten opzichte van het vorige kwartaal en een daling van 10,0% ten opzichte van het tweede kwartaal van 2024.
Gekleurde Woorden


Ons weekendgedicht van Edith kleurt wat grijs vandaag.
Molleke


Molleke (Dirk Van Bun)


De
koude bloedmaan, zoals de volle maan van december wordt genoemd. Hij licht de Sint alleszins bij in zijn drukke nachtelijke werkzaamheden dezer dagen ... (
foto Johan Put)Cijfer van de dag


In België ondervindt
6% van de bevolking tussen 15 en 64 jaar ernstige hinder bij dagelijkse activiteiten omwille van een handicap, een aandoening of ziekte en dat sinds 6 maanden of langer. Dat gaat om
473.000 personen. Ouderen zijn oververtegenwoordigd: 55% van hen is tussen 50 en 64 jaar, terwijl ze slechts 31% van de totale bestudeerde bevolking vertegenwoordigen. De ernstige langdurige hinder is ook iets meer aanwezig bij vrouwen. Dat blijkt uit cijfers van Statbel, het Belgische statistiekbureau. (…)
Het hele nieuwsberichtJean's muziekhoek

Deze Amerikaanse band ligt me heel nauw aan het hart. Ik zag ze voor de eerste keer op Pukkelpop 1992. Een editie die toen amper negen groepen telde—nauwelijks te vergelijken met de bijna tweehonderd bands van vandaag. Door de jaren heen bleef ik de groep volgen en in Hasselt was het mijn 26ste concert! De groep speelt nog steeds in de originele bezetting. qd (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 4 december 2025
Gisteren is Augustin Verhaegen overleden. Hij was 94 jaar en woonde in Leopoldsburg. Het afscheid vindt plaats in intieme kring.
Donderdag 4 december 2025


Op 30 november waren
221.887 werkzoekenden zonder werk (WZW) met een verblijfplaats in Vlaanderen ingeschreven bij VDAB. Dat is een stijging met 7% tegenover november 2024.
De werkzoekendengraad was 6,8% in november 2025 tegenover 6,5% één jaar eerder. De werkzoekenden zonder werk in Vlaanderen bestaan voor 52% uit werkzoekenden met een werkloosheidsuitkering of een aanvraag hiervoor. 42% van de werkzoekenden zijn voormalig niet-beroepsactieven en de jongeren in beroepsinschakelingstijd staan voor 6%.
Ongeveer 28.000 Vlaamse werkzoekenden riskeren hun werkloosheidsuitkering te verliezen in de eerste helft van 2026.
Donderdag 4 december 2025
Raar

Ik ben in Hasselt en sta aan te schuiven voor het rode licht op de Sint-Truidersteenweg om de Ring over te steken. Het is vrij druk, dus ik mag nog een paar wisselende kleurenpatronen op de verkeerslichten zien passeren. Maar ik vind het niet erg. Ik kan er toch niets aan veranderen en het ergste wat er kan gebeuren, is dat ik wat later aankom. Dus ik geniet van deze extra tijd. Dit is me-time, mij gratis aangeboden door het departement verkeer en wegen! (…)
Het hele nieuwsbericht
Op 26 november is
Clara Gielen (84) overleden, de weduwe van de in 2019 gestorven Frans Vandeweyer. Zij woonde in Grote-Brogel en was afkomstig uit Heppen. Het afscheid vindt plaats in intieme kring. Begroeting: vrijdag 5 december (19.30-21 uur) bij Vanhove Uitvaartzorg in Bocholt.
300 woorden van Rudi

"Ik lees niet meer", zegt de vrouw aan de toog van het café. Ze kijkt naar de man die aan het tafeltje bij het raam een boek leest. Wat leest ze niet meer? Geen boeken? Of tijdschriften? Geen bijsluiters van geneesmiddelen? Geen ondertitels?
"Het weer is halfweg", zegt de man die naast de niet-lezende vrouw zit. Haar man, vriend of een kennis. Hij heeft niet gehoord wat ze zei. Denk ik. Omdat hij over iets anders begint.
(…)
Het hele nieuwsbericht

In
2025 gebruikt meer dan 1 op de 3 bedrijven (34,5%) ten minste één artificiële intelligentietechnologie. Dit percentage stijgt tot 3 op de 4 bij bedrijven met meer dan 250 werknemers, wat bevestigt dat AI een strategische tool aan het worden is voor grote bedrijven. Technologieën voor de automatische analyse van geschreven taal behoren tot de meest voorkomende toepassingen en worden door bijna een kwart van de bedrijven (23%) gebruikt.

Vandaag is
Celine Reynders (95) overleden, de weduwe van Adriaan Cox. Zij woonde in Leopoldsburg en was afkomstig uit Paal. Het afscheid, gevolgd door de bijzetting op de begraafplaats van Heppen, vindt plaats in intieme kring. Begroeting: donderdag 4 december (18.30-19 uur) in aula De Vloot in Leopoldsburg.

Gisteren is in Heppen
Maurits Gielen overleden, de echtgenoot van Elian Stalmans. Hij was 86 jaar. Het afscheid vindt zaterdag 6 december (14) uur plaats in aula De Vloot. Begroeting: vrijdag 5 december (18.30-19 uur) in funerarium Hulsmans-Laenen.


Aardgas is belangrijkste energiebron voor verwarming van woningen. In
2024 was 55% van het energiegebruik voor de verwarming van woningen toe te schrijven aan aardgas. Dat is duidelijk meer dan in 2000, toen aardgas goed was voor 41% van het energieverbruik voor verwarming. (…)
Het hele nieuwsbericht

De dag begon vandaag veel belovend en de zon bleef regelmatig voor winterse warmte zorgen. Deze nacht gaat het richting nulpunt met morgen een sombere dag.
(foto Karel Driessen) Vandaag gelezen
Volgens de laatste cijfers zijn er in Vlaanderen 187.000 kandidaten voor een sociale woning. De gemiddelde wachttijd is bijna vijf jaar. Voor grote gezinnen in de grote steden kan dat oplopen tot tien jaar.
Cijfer van de dag


Sinds 2010 bleef het verbruik van leidingwater ongeveer constant, maar de laatste twee jaar was er telkens een daling met 2,1% (2022) en 3,9% (2023). De huishoudens hadden in 2023 het grootste aandeel in het verbruik van leidingwater (65%) en hemelwater (51%). In het totaal waterverbruik zonder koelwater hadden huishoudens een aandeel van 33%.
De energiesector had het grootste aandeel in het verbruik van koelwater (76%) en oppervlaktewater (55%). De grootste verbruiker van ander water (90%) en het totaal waterverbruik zonder koelwater (35%) was de industrie. De landbouw was de grootste verbruiker van grondwater (54%).


Op zaterdag 6 december komt Sinterklaas met zijn hulppiet langs. Ze delen aan alle bezoekers - jong en oud - heel wat lekkers uit.
Zaterdag 20 december is het de beurt aan de kerstman. Kom samen al volop in kerstsfeer. Wie weet heeft hij al cadeautjes bij!