Het overige nieuws

Bree - Twee gewonden bij verkeersongevalIn de Bloemenstraat in Bree botsten deze voormiddag rond 11 uur een speedpedelec en een fietser. Een 67-jarige man uit Bree en een 67-jarige man uit Bocholt raakten daarbij gewond.
Het is maar dat je 't weet
De gemiddelde prijs zonder supplementen in een woonzorgcentrum bedraagt nu 2.359 euro per maand, zo blijkt uit de jaarlijkse barometer van seniorenorganisatie Okra. Maar de verschillen tussen de woonzorgcentra kunnen erg groot zijn: Residentie Boneput (2.041€), Gerkenberg (2.389€).

Herschepping

Donderdag 4 juni 2026
Raar
Bree - HerscheppingGod schiep de wereld en zag dat het goed was. 
Ik ben het daar niet mee eens. En ik ben niet alleen. De hele mensheid vindt dat het beter kan. Ja, u ook! Hoe zou je anders kunnen verklaren dat we elektriciteit, auto’s, vliegtuigen, computers, AI-geschreven teksten, van op afstand gestuurde drones, ballistische raketten… uitvinden? Dat dient er allemaal maar toe om de wereld beter te maken, toch? Dus zo goed was die nog niet. 
(…) Het hele nieuwsbericht
Cijfer van de dag
Bree - 4.111 onderwijsinstellingen in VlaanderenZoom
In het schooljaar 2025-2026 waren er 4.111 onderwijsinstellingen in de Vlaamse Gemeenschap. Het totaal aantal instellingen nam de afgelopen jaren licht toe.

(…) Het hele nieuwsbericht

Leo Rosvelds

Woensdag 3 juni 2026
Bree - Leo RosveldsOp 31 mei is Leo Rosvelds overleden, hij was 94 jaar. Het afscheid vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.uitvaartzorgvanhove.be
Het is maar dat je 't weet
Meer dan 6 op de 10 Vlaamse sportclubs zijn op zoek naar extra financiële middelen. Dat blijkt uit een bevraging van de Vlaamse Sportfederatie. Bijna de helft van de clubs in Vlaanderen zoekt nog extra sponsors, en 3 op de 10 sportclubs zullen hun lidgeld komend seizoen al zeker verhogen. "Dat doen ze alleen als alle andere opties uitgeput zijn", klinkt het bij de Vlaamse Sportfederatie.

De pannenkoekenbuik

Woensdag 3 juni 2026
Verbeeldingen
Bree - De pannenkoekenbuikZoomIk ben geen koude eter, eerder een warme. Warme maaltijden, daar heb ik het over. Zelfs bij het ontbijt. Tenminste, als ik ontbijt. Op weekdagen laat ik het vaak passeren. De boterhammen smeer ik wel en ze gaan achtereenvolgens in de brooddoos en de rugzak. Bij het verorberen van de boterhammen sop ik ze soms in de koffie om het geheel toch een warm gevoel te geven. 
Maar in het weekend moet er iets warm op tafel komen bij het ontbijt. Dan is het iets als toast of een eitje.
(…) Het hele nieuwsbericht
Cijfer van de dag
Bree - Productie van aardappelen steeg met 21%ZoomVolgens de definitieve raming van de oogst die Statbel, het Belgische statistiekbureau, publiceert nam de productie van de meeste graangewassen toe. Ook voor aardappelen en suikerbieten was 2025 een sterk jaar. (…) Het hele nieuwsbericht

Zoon slaat vader in elkaar

Dinsdag 2 juni 2026
Bree - Zoon slaat vader in elkaarAchttien maanden cel met uitstel onder voorwaarden: dat is de straf voor een 41-jarige man uit Bree die zijn hulpbehoevende 71-jarige vader in elkaar sloeg. In 2019 kreeg de vader vijf jaar cel met uitstel omdat hij zijn zoon met een slagersmes had neergestoken.
Het is maar dat je 't weet
Bree - 10% minder reizigers bij De LijnUit het evaluatierapport van De Lijn blijkt dat het aantal reizigers in Limburg met meer dan 10 procent is gedaald. Het aantal opstappers op het Limburgse kernnet en aanvullend net in het 1ste kwartaal van 2025 steeg nog met 4,1 procent maar daarna volgden drie kwartalen met dalingen van -3,6 procent, -2,7 procent en -8,6 procent. Opvallend is ook dat de terugval zich vooral voordoet op schooldagen, terwijl weekends en vakantieperiodes net meer reizigers tellen.
Bree - Fiets neemt het over van de fileZoomOp woensdag 3 juni vieren we World Bicycle Day. Gewoontegetrouw gaan duizenden fietsers dan de baan op onder de noemer ‘Ik fiets naar het werk’. Een initiatief dat alleen maar relevanter wordt, want de filedruk zwelt jaar na jaar aan. Het blijft dus belangrijk om zowel werkgevers als werknemers te sensibiliseren over de voordelen van de fiets. 
Op zowel fysiek als mentaal vlak is de fiets een laagdrempelige gezondheidskuur: een sterker hart, minder stress, meer focus en gelukshormonen. In een recente bevraging van Cyclis Bike Lease bij 6.000 fietsers gaf 77 procent aan een positieve invloed op het gemoed te ervaren. De keuze voor de fiets is dus niet enkel een ecologisch verhaal.
Bree - Rekenstoornissen voortaan vroeg opspoorbaarZoomIn het Centrum voor Leerstoornissen in Pelt werd een nieuwe wetenschappelijk onderbouwde test ontwikkeld om rekenstoornissen op jonge leeftijd vast te stellen. Dankzij de vertaling van recente wetenschappelijke inzichten naar praktische onderzoeksmethoden kunnen kinderen met mogelijke dyscalculie nu al vanaf maart van het eerste leerjaar op een betrouwbare manier worden onderzocht. (…) Het hele nieuwsbericht
Cijfer van de dag
Bree - Uitstel zorg om financiële redenenZoomIn 2025 gaf 1,3% van de bevolking van 16 jaar en ouder in het Vlaamse Gewest aan dat zij in het voorgaande jaar een noodzakelijk medisch of tandheelkundig onderzoek of behandeling moesten uit- of afstellen om financiële redenen (te duur of niet gedekt door de mutualiteit of een verzekering). Dat komt overeen met ongeveer 70.000 personen
In het Vlaamse Gewest ligt het aandeel personen dat zorg uitstelt om financiële redenen voor beide vormen van zorg (medische zorg en tandzorg) lager dan in de andere Belgische gewesten.
Bree - Man dringt binnen in flat ex-vriendinHet Openbaar ministerie heeft 12 maanden cel met uitstel onder voorwaarden gevorderd tegen een dertiger uit Bree. De man moest zich verantwoorden omdat hij binnendrong in het appartement van zijn ex-vriendin en haar kledij in brand stak. Hij zou zijn vriendin ook geslagen hebben. De man kwam al eerder in aanraking met het gerecht. De rechter velt vonnis op 29 juni. (PG)
Cijfer van de dag
Bree - 12 % meer vrachtvervoer op luchthavensZoom
De vier luchthavens in het Vlaamse Gewest vervoerden in 2025 samen 710.000 ton aan goederen. Dat is 12% meer dan in 2024. Het gaat om de som van de vervoerde goederen op de nationale luchthaven van Zaventem en op de luchthavens van Antwerpen, Oostende-Brugge en Kortrijk-Wevelgem
(…) Het hele nieuwsbericht
Er zijn nog geen groeten of wensen toegevoegd de voorbije dagen. Iemand jarig, een geboorte of zomaar een bedankje? Voeg uw wensen toe!
Groeten of wensen toevoegen