

We komen graag nog eens terug op de nieuwjaarsborrel voor alle Peltenaren, die gisteren maar liefst 1.203 inwoners van Pelt mocht verwelkomen. Niet alleen was er veel volk, het was er ook bijzonder gezellig. Dat blijkt des te meer uit het prachtige filmpje dat Rudy Luys er maakte en dat de warme, gemoedelijke sfeer perfect weet te vatten.


De eerste sneeuw van een nieuw winterseizoen is steevast een uitnodiging om de natuur in te trekken en even stil te staan bij die witte pracht. En het liefst hebben we dan ook nog dat moment vastgelegd op foto – om die vervolgens met ons te delen.
Bij deze: een warme dankjewel aan alle inzenders van de prachtige sneeuwfoto’s.
Meer foto's

Om 10.30 uur gingen deze voormiddag de deuren van de sporthal open voor de
nieuwjaarsreceptie van Pelt. Burgemeester en schepenen stonden er klaar om de vele Peltenaars een hand te schudden. Dat enthousiasme was meteen duidelijk: al bij de opening stond er een rij van zo’n 100 wachtenden aan te schuiven.
Iets voor 12 uur klokte de bezoekersteller af op 1.203 aanwezigen. Pas toen kon burgemeester
Dennis Fransen aan zijn traditionele nieuwjaarsbrief beginnen.
Meer foto's / Een klein filmpje (…)
Het hele nieuwsbericht

Zondagochtend stond, in een echte winterse sfeer, de
tweede etappe van het
Teutenbosloopcriterium op het programma. De met een dikke laag sneeuw bedekte voetbalvelden van KBHSV op ’t Herent vormden het vertrekpunt voor tal van recreatieve lopers. In de omliggende bossen waren looplussen uitgestippeld van 1 km, 3,8 km en 5,8 km.
Tussen 9.00 en 10.00 uur konden de deelnemers vrij starten en zelf hun afstand kiezen. Zoals eigen is aan het criterium lag de nadruk volledig op ontspannen sportbeleving: er werd geen klassement opgemaakt en er waren geen prijzen te winnen.
Het Teutenbosloopcriterium is ondertussen aan zijn 27ste jaargang toe en blijft een vaste waarde voor liefhebbers van recreatief lopen. Het initiatief promoot de loopsport via boslopen op aantrekkelijke omlopen en is een samenwerking tussen sportdiensten en atletiekclubs uit Lommel, Pelt, Hamont-Achel en Hechtel-Eksel. (JoHe)


Het was druk op de nieuwjaarsreceptie van Pelt, en het was er gezellig. Burgemeester en schepenen mochten zo'n 1.200 handjes schudden, en met de dreiging van de griep kan het dan ook geen kwaad om achteraf even de bus ontsmetting boven te halen. Later op de dag een uitgebreid verslag.
Biljart


Gisteren stond het biljartlokaal van
Aeroport Peer helemaal in het teken van een Neerpelter onderonsje. In de finale clash namen twee clubs uit Pelt het tegen elkaar op:
De Peel en
K. Moedig Vooruit (KMV).
De talrijk aanwezige supporters kregen vier hoogstaande en bijzonder spannende partijen voorgeschoteld, waarin het niveau langs beide kanten hoog lag. Toch was het uiteindelijk De Peel die het hoofd koel hield op de beslissende momenten.
Na vier wedstrijden mochten zij zich verdiend winnaar noemen van deze finale ontmoeting.
Met deze zege bevestigt De Peel nog maar eens zijn sterke reputatie binnen het regionale biljartmilieu, al mag ook KMV terugblikken op een sterke campagne en een sportieve finale. Een mooie biljartavond, waarin vakmanschap en fair play centraal stonden. (Foto's Gerard Coenen)


In belevingscentrum De Stroming werden zaterdagvoormiddag de FEN-commissarissen ontvangen, als voorbode van het nakende
Feest der Goedgemutsten in het Dommelhof. Burgemeester Dennis Fransen heette de aanwezige carnavalisten van harte welkom en sprak namens het gemeentebestuur én de 35.000 Peltenaren zijn waardering uit. “Het is
een grote eer dat FEN Vlaanderen Pelt opnieuw uitkiest als gastgemeente voor het jaarlijkse feest van het jaar.”
Fransen herinnerde eraan dat FEN Vlaanderen al eerder in Pelt neerstreek. “Dat jullie op relatief korte tijd terugkeren, zegt veel: jullie kwamen graag opnieuw."
Meer foto's (…)
Het hele nieuwsbericht

Zo’n
80 FEN-commissarissen – zeg maar de belangrijkste figuren binnen de Vlaamse carnavalswereld – zijn deze ochtend aangekomen in Pelt. Zij vormen de voorbode van maar liefst
2.500 carnavalisten die vanavond in Dommelhof het
Feest der Goedgemutsten zullen vieren.
In De Stroming werden de commissarissen ontvangen door het gemeentebestuur van Pelt. En zoals de traditie het wil, ging dat gepaard met de nodige toespraken.
Niels Valkenborgh gaf daar een bijzondere toets aan: hij koos niet voor een klassieke toespraak, maar schreef een
nieuwjaarsbrief, speciaal voor de carnavalswereld.
Die nieuwjaarsbrief is te beluisteren via het filmpje en kan hieronder ook worden nagelezen. (…)
Het hele nieuwsbericht

Het was dan misschien geen overrompeling van marktkramers, maar dat belette niet dat de
eerste zaterdagmarkt van het nieuwe jaar in Neerpelt bijzonder gezellig verliep. Wie er wél was, maakte er het beste van. De marktkramers, al dan niet aanwezig, trakteerden de passanten op een natje en een droogje.
Doordat sommige boodschappen op het lijstje door afwezigheid van de marktkramer niet konden worden afgevinkt, namen veel bezoekers wat extra tijd om bij te praten. Dat zorgde voor extra verbroedering, warme gesprekken en hier en daar zelfs voor meer dan alleen nieuwjaarswensen: sommigen kregen er prompt ook nog een gelukkige verjaardag bovenop.
Toen de markt bijna afgelopen was, kwamen ook de Gezellen van Taxandria nog even langs gewandeld. Maar daarover later ongetwijfeld meer.


In
De Koel is deze voormiddag de nieuwe De Kringwinkel officieel opengegaan. Daarmee krijgt Pelt opnieuw een vestiging, nadat de Kringwinkel Neerpelt enkele weken geleden de deuren sloot.
De nieuwe winkel wordt uitgebaat door De Biehal en is met een oppervlakte van 1.200 m² meteen de
grootste Kringwinkel die deze organisatie beheert. Bezoekers vinden er het vertrouwde brede aanbod aan tweedehandsgoederen, maar ook enkele nieuwigheden.
Zo wordt voor het eerst gewerkt met een echte ‘shop-in-shop’-beleving: Kringwinkel Chique Pelt is geïntegreerd in de winkel en biedt een zorgvuldig geselecteerd assortiment kwalitatieve tweedehands merkkledij en lederwaren. Daarnaast beschikt de vestiging ook over een aparte plantenafdeling.
Met deze nieuwe Kringwinkel in De Koel wil De Biehal niet alleen inzetten op hergebruik en duurzaamheid, maar ook op een aangename en eigentijdse winkelervaring.
(Foto Jens Veraa)

Het begon als een manier om te kunnen loslaten. Het werd een boek dat lezers niet meer neerleggen, en dat in de zorgsector – en ver daarbuiten – heel wat in beweging zet.
Els Umans en
Heleen Beyen schreven samen
De jongen met de rugzak, een bijzonder persoonlijk verhaal dat tegelijk een bredere boodschap uitdraagt: kijk anders naar gezinnen die het moeilijk hebben, en luister beter naar wat niet altijd gezegd kan worden. (…)
Het hele nieuwsbericht

Veel marktkramers die normaal op zaterdag al vroeg uit de veren moeten om hun kraam op de markt in Neerpelt op te bouwen, zijn vandaag – om begrijpelijke redenen – in hun bed blijven liggen. Toch hoeft niemand iets tekort te komen: alles wat je nodig hebt om je boodschappen te doen en er een lekker én gezellig weekend van te maken, is gewoon voorhanden op de markt.


Op de Noord-Zuidverbinding (N74) in Neerpelt, ter hoogte van de
afrit Grote Heide, heeft zich afgelopen nacht een ernstig verkeersongeval voorgedaan met dodelijke afloop.
Een personenwagen met een gezin verloor er de controle over het stuur, raakte van de weg af, ging meerdere keren over kop en kwam enkele meters lager in de berm terecht.
In het voertuig zaten zes personen, een Congolees gezin dat in Pelt woont. Bij het ongeval kwam een 8-jarig meisje om het leven. Zij liep school in de Clementiaanschool in Holheide. De bestuurder raakte zwaargewond en werd samen met de andere inzittenden, die lichtgewond waren, overgebracht naar het Ziekenhuis Noord-Limburg voor verdere verzorging. Uit eerste vaststellingen blijkt dat de bestuurder negatief testte op alcohol en drugs.
Het parket werd verwittigd en stelde een verkeersdeskundige en een wetsgeneesheer aan om de precieze omstandigheden van het ongeval te onderzoeken. De politie onderzoekt verder hoe het ongeval kon gebeuren.


Voor wie er nog op uit moet en nog niet naar buiten keek: het heeft gesneeuwd. En dat duurde even, waardoor er op heel wat plaatsen een sneeuwlaag(je) ligt. Ook deze nacht en morgen kunnen er nog sneeuwbuien over onze contreien trekken. Met temperaturen rond het vriespunt kan dat uiteraard zorgen voor
gladde wegen.
Vandaar het nuttige werk van de
strooidiensten, die al de hele namiddag en avond op pad zijn om te zorgen voor veilige(re) wegen. Maar opletten en voorzichtig rijden blijft hoe dan ook de boodschap.
(Foto Jens Veraa)UPDATE In Pelt is code geel van kracht. De gemeentelijke strooidiensten zijn sinds deze namiddag actief en reden ook rond 16u45 nog een preventieve strooironde uit.
De sneeuwlaag is voorlopig nog te licht en te zacht om met de schuif van de weg te vegen. Indien de sneeuw blijft liggen of er vannacht en morgenochtend nog neerslag valt, zullen de wegen dan sneeuwvrij worden gemaakt.
De diensten volgen het vastgelegde strooiplan, waarbij hoofdwegen en belangrijke voorzieningen prioriteit krijgen. Daarnaast worden morgenvroeg ook de omgeving rond De Stroming, de Kerkstraat en Dommelhof extra gestrooid, in functie van het FEN-bal en de nieuwjaarsborrel.
De gemeente roept iedereen op om voorzichtig te blijven, zeker op secundaire wegen en minder bereden straten. Meer info over het strooiplan is te vinden op de
gemeentelijke website.


Sneeuw doet wat met een mens. Plots krijgen we meer oog voor de natuur, en staan we even stil om alles nog intenser in ons op te nemen. Toegegeven, de ene plek is al fotogenieker dan de andere, maar sneeuw op de Scoutsrally — dat is toch bijzonder mooi. Dat vond ook
Stijn Philippe-Mercier, die deze sfeervolle foto maakte.
Wie zelf nog mooie sneeuwbeelden wist vast te leggen, mag ze ons altijd bezorgen via info
![[!]](/img/slingeraap.gif)
internetgazet.eu


Fotograaf
Jens Veraa wist het zeker: hij had nog enige voorsprong op de sneeuwbuien die onderweg waren. Maar eens aangekomen op de
redactie van Internetgazet op het Marktplein van Neerpelt, was het zover.
De eerste sneeuwvlokken dwarrelden naar beneden en toverden het centrum van Neerpelt om tot een winters decor. Het leverde meteen ook prachtige beelden op: daken die langzaam wit kleuren, straten in zachte tinten en een Marktplein dat er plots helemaal anders uitzag.


Ze hadden sneeuw beloofd, en die voorspelling is ook uitgekomen. Alleen… het liet even op zich wachten. Onze drone-fotograaf
Jens Veraa kon zijn nieuwsgierigheid niet bedwingen en ging rond 14.30 uur al even de lucht in boven Pelt om te kijken waar die eerste sneeuwvlokken bleven.
Vanuit de hoogte werd al snel duidelijk: de sneeuw was wel onderweg, maar had nog een eindje af te leggen. De wolken hingen toen nog dreigend boven de provincie Antwerpen, het Limburgse landschap wachtte zichtbaar in spanning. Even later was het dan toch zover en kleurde Pelt stilaan wit. Soms moet je gewoon wat geduld hebben… zelfs met een drone.


Op zaterdag 3 januari 2026 vormt Pelt het decor voor het
Fenbal, ook bekend als
het Feest der Goedgemutsten. Het grootschalige verbroederingsfeest wordt georganiseerd door
Gezellen van Taxandria in samenwerking met FEN Vlaanderen en lokt duizenden carnavalsliefhebbers uit heel Vlaanderen naar Noord-Limburg. De Gezellen stelden zich kandidaat voor de organisatie en haalde het evenement opnieuw naar Limburg, dat gebeurde eerder al in 2018. (
Foto-album 2018) (…)
Het hele nieuwsbericht

Het nieuwe jaar begint met bijzonder familiegeluk.
Marjolijn en Niels mochten op 1 augustus 2025 voor de tweede keer mama en papa worden. Hun dochtertje
Lucie Lemmens werd geboren en zorgt meteen voor een unieke mijlpaal in de familie.
Voor
Margriet Snoekx betekent de geboorte van Lucie niet alleen haar
34ste achterkleinkind, maar ook het 15e viergeslacht binnen de familie – een uitzonderlijke prestatie die maar weinig families kunnen voorleggen.
Op de foto zien we van links naar rechts Marjolijn Bongaerts (mama) met baby Lucie Lemmens, Margriet Snoekx (moemoe) en Hilde Claes (omi).
Vier generaties samen in één beeld, verbonden door familie, liefde en een bijzonder verhaal.
Een warme start van 2026, en ongetwijfeld een vermelding waar Margriet met grote trots op terugkijkt.


Beste lezers,
Met de start van een nieuw jaar willen wij jullie allemaal van harte bedanken voor het vertrouwen, de betrokkenheid en de dagelijkse interesse in Internetgazet. Elke dag opnieuw lezen zo’n 60.000 mensen mee met het nieuws uit hun buurt – dat blijft bijzonder en motiverend.
Voor 2026 wensen we jullie vooral een goede gezondheid, veel kleine en grote geluksmomenten, warmte in huis en hart, en hoopvolle vooruitzichten. Dat het een jaar mag worden van verbondenheid, verdraagzaamheid en aandacht voor elkaar, dichtbij en verder weg.
Ook in het nieuwe jaar blijven we met veel enthousiasme het lokale nieuws brengen: verhalen van mensen, verenigingen, sportclubs, cultuur, natuur en alles wat onze gemeenten zo levendig maakt.
Dank om deel uit te maken van onze Internetgazet-gemeenschap.
Samen maken we er opnieuw een mooi jaar van.
Een gelukkig, gezond en hoopvol nieuwjaar!
De redactie van Internetgazet


Naar jaarlijkse traditie openen bij de start van het nieuwe jaar de inschrijvingen voor de BoslandTrail. Wie er graag bij wil zijn op 28, 29 of 30 augustus 2026, zit best klaar op vrijdag 2 januari om 9 uur, wanneer de inschrijvingen officieel van start gaan.
De BoslandTrail is intussen toe aan haar achtste editie. Net als de voorbije jaren vormt Soeverein in Lommel de uitvalsbasis voor start en finish van alle afstanden. “Deze locatie heeft zich al meerdere jaren bewezen als bijzonder geschikt en biedt zowel bij goed als minder goed weer optimale omstandigheden voor deelnemers en supporters. We blijven dan ook volop inzetten op een sterke start- en finishbeleving,” zegt organisator Lennert Lodewijks
(…)
Het hele nieuwsbericht
Het overige nieuws
Na 18 van de 34 wedstrijden staat vierdeprovincialer
K. Breugel-Herkol SV op de vierde plaats met 36 punten, 11 minder dan leider Achel VV B. Bij de aanvang van de competitie hadden 10 van de 18 trainers van 4B de nieuwe fusieclub K. Breugel-Herkol SV tot titelfavoriet nummer één gebombardeerd. Dat mag niet verwonderen aangezien Herkol vorig seizoen twee reeksen hoger speelde en heel wat spelers de club trouw bleven.
Van de 18 gespeelde matchen heeft K. Breugel-Herkol SV 11 keer gewonnen, 3 keer gelijkgespeeld en 4 keer verloren. K. Breugel-Herkol SV heeft een doelpuntensaldo van +24.
Het spreekwoord


Hier zijn we alweer met
ons spreekwoord, het derde ondertussen.
Beeld zegt meer dan duizend woorden en telkens met één vraag: “Herken jij het spreekwoord?”
Een tip: geborgenheid
Nieuwsgierig? Morgen wordt de titel en de betekenis verklapt. (Guido Swusten)
Cijfer van de dag


De goederenuitvoer uit het Vlaamse Gewest bedroeg in het 3de kwartaal van 2025 98,8 miljard euro. Dat is 6% lager dan in het 3de kwartaal van 2024. De goedereninvoer in het Vlaamse Gewest kwam op 97,8 miljard euro in het 3de kwartaal van 2025. De invoer lag daarmee 3,6% lager dan in het 3de kwartaal van 2024.
(…)
Het hele nieuwsberichtZebra Cinema


Johanne is 17 jaar oud, maar emotioneel is ze nog een onbeschreven blad. Haar idee van de liefde is rozig en romantisch. Op een dag laat de realiteit zich echter voelen. Ze krijgt een nieuwe lerares Frans. Voor ze het goed en wel beseft, is ze tot over haar oren verliefd. Johanne schrijft op hoe ze het allemaal beleeft. Wanneer ze haar teksten laat nalezen door haar grootmoeder gaat er een bal aan het rollen die Johanne nooit had kunnen voorzien.
Een meeslepende film die op het filmfestival van Berlijn de Gouden Beer wegkaapte.
Dag Johan Haugerud | Noorwegen | 110 minuten
Vanavond om 20u15 in het Dommelhof
Atletiek


De Limburgse kampioenschappen indoor leverden voor
SACN een bijzonder sterk openingsweekend van het nieuwe atletiekjaar op.
In
Heusden kwamen 23 SACN-atleten in actie. Zij keerden huiswaarts met maar liefst 8 gouden, 7 zilveren en 4 bronzen medailles.
Daarnaast stonden in
Gent (alle nummers vanaf 200 meter) nog eens 9 SACN-atleten aan de start. Zij zorgden daar voor 5 zilveren en 1 bronzen medaille.
Maar minstens even belangrijk: ongeveer 90% van de SACN-atleten verbeterde zijn of haar beste indoorprestatie ooit. Een duidelijk teken dat de vorm al vroeg in het seizoen uitstekend zit.
Dé uitschieter van het weekend was Ezechiël De Meester. Bij de scholieren was hij onklopbaar op de 60 meter, en ook in het verspringen veroverde hij overtuigend het goud.
Een meer dan geslaagde start van 2026 voor SACN, met mooie medailles én een pak persoonlijke records. (SACN-Foto's Jens Riskin)

Op 4 januari is
Guido Baeten overleden, hij was 88 jaar. De afscheidsviering van Guido vindt plaats in intieme kring.
U kan Guido nog een laatste groet brengen op donderdag 8 januari 2026 tussen 18.30 en 19.00 uur
in uitvaartcentrum Severens in Pelt. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be

Op 31 december is
Hugo Gevers overleden,
echtgenoot van Nicole Vandereyken (†2010). Hij was 87 jaar.
De afscheidsviering van Hugo vindt plaats in intieme kring.
U kan Hugo nog een laatste groet brengen op
vrijdag 9 januari 2026 tussen 19.30 en 20.00 uur
in uitvaartcentrum Severens in Pelt.
Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Cijfer van de dag


De ontvangsten van de gemeentebesturen en OCMW’s varieerden in 2024 van
1.310 tot 5.690 euro per
inwoner. De ontvangsten per inwoner liggen hoger in de grotere steden en in de kustgemeenten. Dat blijkt uit gegevens van het Agentschap Binnenlands Bestuur.
In landelijke gemeenten zijn de ontvangsten per inwoner over het algemeen lager. In Peer bedroegen de ontvangsten 2.556 euro per inwoner, in Bocholt 2.314 euro, in Lommel 2.310 euro, in Pelt 2.180 euro, in Bree 2.154 euro, in Beringen 2.054 euro, in Leopoldsburg 1.908 euro, in Oudsbergen 1.895 euro, in Hamont-Achel 1. 847 euro en in Hechtel-Eksel 1.770 euro.


Suska en Soej die zien aal hennig wa joare getrowd. En zoe ’t schient kumter daan hei en doa wa sleet op..
Lüstert!
En nog es vur iederieën e hieël gezoond en e lollig now joar 2026.
Fons

Op 3 januari is
Sieke 'Lieske' Plas overleden, echtgenote van Henri Wellens (1976). Zij was 104 jaar. De afscheidsviering heeft naar de wens van Lieske plaats in familiekring.
U Kan Lieske nog een laatste groet brengen op maandag 5 januari 2026 tussen 19u30 en 20u in uitvaartzorg Severens in Pelt.
Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Soulmates


Cartoon: Caryl Strzelecki
Voetbal


Voetbal Vlaanderen besliste deze voormiddag om in Limburg over te gaan tot een
algemene afgelasting. Normaal werden vandaag 28 wedstrijden gespeeld. Dat waren 12 wedstrijden die half december door dichte mist werden afgelast en 16 matchen uit de reeksen met 18 ploegen voor wie de winterstop al voorbij is.
De nieuwe speeldata worden zo snel mogelijk gecommuniceerd. (Foto Jens Veraa)
Chel mag het zeggen

Eerlijk, ik heb nooit begrepen wat mensen zo prettig vinden aan het afsteken van knallend vuurwerk. Neen, ook niet toen ik zelf nog een puber was.
Is het de drang naar luide knallen, is het een soort sadistisch genoegen om dieren doodsbang te maken? Of is het gewoon het moment van extase dat sommige mensen beleven aan het in gevaar brengen van zichzelf en daar, na een knal en wat flitsen, aan te ontsnappen? Zo van “Oef, dat heb ik weer overleefd”?
(…)
Het hele nieuwsbericht

In 2025 werden in ons land 414.770 nieuwe auto's verkocht,
7,5 procent minder dan in 2024.
BMW was met de verkoop van 44.731 nieuwe auto's, goed voor een marktaandeel van 10,8 procent, het populairste merk. Volkswagen staat op twee, Mercedes op drie. De drie merken verkochten wel minder nieuwe wagens. Het eerste merk dat de verkoop vorig jaar wel zag stijgen was Dacia.
Molleke


Molleke (Dirk Van Bun)
Vijf jaar voorwaardelijke celstraf, gekoppeld aan voorwaarden: die kreeg
een vijftiger uit Pelt omdat hij wekelijks seks had met zijn 17-jarige stiefdochter. In ruil voor seks kreeg ze zakgeld. De man moet 20.000 euro schadevergoeding aan zijn stiefdochter betalen en draait op voor 8.600 euro aan proceskosten. Hij mag tien jaar geen contact meer hebben met het slachtoffer.

Op 2 januari is
Antoinette 'Net' Vekemans overleden, echtgenote van Jan Vaesen (2012). Zij was 92 jaar. De afscheidsviering van Net vindt plaats in intieme kring.
U kan Net nog een laatste groet brengen
op dinsdag 6 januari 2026 tussen 19u30 en 20u in uitvaartcentrum Severens in Pelt. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Het is maar dat je 't weet
Limburgse steden en gemeenten investeren steeds meer in veiligheid. Uit cijfers op basis van de officiële jaarrekeningen blijkt dat de gezamenlijke uitgaven de afgelopen 10 jaar met bijna 43 miljoen euro zijn gestegen. In 2014 gaven de Limburgse gemeenten samen 72,8 miljoen euro uit aan politiediensten, in 2024 is dat bedrag opgelopen tot 115,6 miljoen euro.

Op 1 januari is
Roza Roex overleden,
echtgenote van Marcel Severens (†2015). Zij was 87 jaar.
U kan Roza nog een laatste groet brengen op
woensdag 7 januari 2025 tussen 19.30 en 20.00 uur
in uitvaartcentrum Severens te Pelt.
De afscheidsdienst vindt plaats op
donderdag 8 januari 2026 om 11.00 uur
in crematorium Stuifduin in Lommel. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be

Op 29 december is
Maria Engelen overleden, echtgenote van Karel Pouders (†2022). Zij was 80 jaar.
U kan Maria nog een laatste groet brengen
op zondag 4 januari 2026 tussen 11.00 en 11.30 uur
in uitvaartcentrum Severens, Leopoldlaan 53 te Pelt. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be

Op 30 december is
Maria Bollen overleden, echtgenote van Theodoor Pinxten (†2019). Zij was 97 jaar. De afscheidsviering van Maria vindt plaats in intieme kring.
U kan haar nog een laatste groet brengen aan de gesloten kist
op woensdag 7 januari 2026 tussen 18u en 19u
in uitvaartcentrum Severens in Pelt. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Cijfer van de dag

In de eerste negen maanden van 2025 is het aantal letselongevallen in ons land met 5% toegenomen. Uit de meeste recente verkeersveiligheidsbarometer van Vias institute op basis van cijfers van de politie blijkt dat vooral bij de tweewielers er fors meer ongevallen gebeurden waarbij iemand gewond raakte. (…)
Het hele nieuwsberichtIn zijn nieuwjaarsboodschap roept gouverneur Lantmeeters iedereen in Limburg op om op een menselijke manier met elkaar om te gaan en op een redelijke manier met elkaar in gesprek te gaan. "De trend om te oordelen en veroordelen is er al enkele jaren, maar ik zie dat het steeds erger wordt", zegt gouverneur Lantmeeters.
Vandaag gelezen

Vorig jaar werden in abdijen en kloosters
142.841 overnachtingen geregistreerd. Nooit eerder waren er zo veel mensen die bewust kiezen voor stilte, eenvoud en een vleugje spiritualiteit.
(Otheo)300 woorden van Rudi

De mens, ge kunt gij daar niet aan uit.' Dat dacht ik op het vliegtuig toen we van Lissabon terugkwamen. Gerard Walschap komt niet vaak in mijn hoofd spoken, maar deze prachtige zin van hem was hier toch van toepassing. Laat me beginnen met het gegeven dat we op Portela Airport serieus hadden moeten wachten wegens een vertraging. Zitten, zitten, zitten. (…)
Het hele nieuwsberichtHet is maar dat je 't weet

Wie op de bus of tram betrapt wordt op reizen zonder geldig vervoerbewijs of ongepast gedrag, moet vanaf 1 januari dieper in de buidel tasten. De
boetetarieven bij De Lijn worden verhoogd. De Lijn wil zwartrijden en ongepast gedrag verder ontmoedigen door de boetes terug in lijn te brengen met de tarieven.